DİNİMİZDE AİLE   /   Bahattin KABAK

73. Sayı

 

   Hak İle Batılı Ayırt Etmek İçin Bizi İzlemeye Devam Edin

 

Âlemlerin sahibi olan Allah’a hamd olsun, sonsuz salat ve selam Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’ya, aile ve ashabının üzerine olsun.

Türkiye’de gündem o kadar çabuk değişiyor ki çıkan haberleri takip etmekte zorluk çekiyoruz. Sanki bazı insanlar işini gücünü bırakmış gündeme nasıl haber olurum, gündemi nasıl değiştiririm diye birbiriyle yarışıyorlar. Hele bu medya var ya özellikle fitne için birbiriyle yarışan medya gurupları. Bunların işi gücü, fitne ve insanları karamsarlığa düşürmek. Ne Allah’tan korkuyorlar nede insanlardan utanıyorlar. Yüzleri bile kızarmıyor. Cahilane cesaretleri ve ilahlık egoları almış başını gidiyor. Nasıl bir demokrasi ki ve nasıl bir özgürlük ki adam elini kolunu sallaya sallaya Devlet Başkanına hakaret edebiliyor, ağzına geleni sayabiliyor hatta bazıları müneccim olup ömür biçiyor. Kinlerinden dolayı ortalığı fitneye veriyorlar. İnsanları birbirine düşürmeye çalışıyorlar ama kinlerinden ölseler bile her türlü fitneyi körükleseler bile bu saatten sonra bu milleti Allah’ın izni ile birbirine düşüremeyecekler. Çünkü artık hak zahir olmaya başladı. Batıl ise sönmeye yüz tuttu. Batıl zaten yok olucudur.

Fatih Medreseleri hakkı zahir etmek için, hakkı yaymak için, batılı söndürmek için, genç kadrosuyla çalışmalarına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Haktan zerre taviz vermeden örnek çalışmalarıyla sahte maskeleri düşüren, çalışıyorum zanneden aslında hiç çalışmayan, seviyorum zanneden aslında hiç sevmeyen, fitne peşinde ömrünü heba eden insanlara ışık tutuyor.

Türkiye’de 81 ilde “Örnek Genç Konferansları” düzenleyerek bir genç Allah ve Resulüne göre nasıl olmalı, canlı örnekleri ile her ay 8 ilde halkla buluşuyor. Bununla birlikte İstanbul’da her hafta farklı ilçelerde “Hayat Dersi Konferanslarına” devam etmektedir. 18 Mart Pazar günü 25 bölgenin katılımıyla “Çanakkale Çıkartması” yapan Fatih Medreseleri oradaki dedelerimizi ziyaret edip “253 bin şehidimize 253 hatmin” duasını yapmıştır. Büyük ideallerinden biri olan “her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açma” çalışmalarına da devam etmektedir. Türkiye genelinde şu an 171 şubesiyle Dini Mübin-i İslam’a hizmet etmektedir. Yüce Rabbim çalışmalarımızın ve başarılarımızın devamını ve tamamını ikram eylesin.

“Hak ile batılı ayırt etmek için bizi izlemeye devam edin.” Allah’a emanet olun.

 

Yazara Mail GönderYazdırBaşa Dön

;